Senaste resultat

Hallbybollen 2023 börjar
Slut
5/1
6/1
7/1

Finals

  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
07013212 lör 07/01 17:20 lör 07/01 Idrottshuset A P12 Slutspel A Final Tyresö Handboll 14 - 13 Alingsås HK  
07012916 lör 07/01 16:40 lör 07/01 Huskvarna Sporthall P12 Slutspel B Final HK Country 2 Svart 5 - 8 Stenungsunds HK 1  
07011813 lör 07/01 16:40 lör 07/01 Idrottshuset D P13 Slutspel A Final HK Aranäs Svart 14 - 9 IF Hallby HK  
07010114 lör 07/01 15:00 lör 07/01 Attarpshallen A P13 Slutspel B Final Huddinge HK Blå 14 - 10 HK Country  
07010211 lör 07/01 16:00 lör 07/01 Idrottshuset Arenan (E-hallen) P14 Slutspel A Final Torslanda HK Vit 16 - 8 IF Hallby HK vit  
07010212 lör 07/01 16:40 lör 07/01 Idrottshuset Arenan (E-hallen) P16 Slutspel A Final HK Aranäs 16 - 9 Lindeskolans IF  
07011712 lör 07/01 16:40 lör 07/01 Idrottshuset C P16 Slutspel B Final Lysekils HK 16 - 17 IF Hallby HK vit  
07013211 lör 07/01 16:40 lör 07/01 Idrottshuset A F12 Slutspel A Final Torslanda HK BLÅ 10 - 13 Alingsås HK 1  
07010416 lör 07/01 16:40 lör 07/01 KFUM-Hallen F12 Slutspel B Final VästeråsIrsta HF 2 Svart 7 - 2 Alingsås HK 2  
07011814 lör 07/01 17:20 lör 07/01 Idrottshuset D F13 Slutspel A Final IK Baltichov 1 10 - 11 AIK  
07010116 lör 07/01 16:20 lör 07/01 Attarpshallen A F13 Slutspel B Final NKIK 2 7 - 14 Täby HBK  
07013210 lör 07/01 16:00 lör 07/01 Idrottshuset A F14 Slutspel A Final Habo HK vit 2 11 - 10 Habo HK blå  
07010115 lör 07/01 15:40 lör 07/01 Attarpshallen A F14 Slutspel B Final IF Hallby HK 18 - 6 Alingsås HK  
07010213 lör 07/01 17:20 lör 07/01 Idrottshuset Arenan (E-hallen) F16 Slutspel A Final IF Hallby HK blå 11 - 12 Skuru IK  
07011713 lör 07/01 17:20 lör 07/01 Idrottshuset C F16 Slutspel B Final Årsta AIK HF 19 - 15 Skövde HF  
07011812 lör 07/01 16:00 lör 07/01 Idrottshuset D F19 Slutspel A Final Skara HF 2 11 - 9 Skara HF 1  
Tyresö Handboll
Alingsås HK
IF Hallby HK blå
Skuru IK
Årsta AIK HF
Skövde HF
IK Baltichov 1
AIK
HK Country 2 Svart
Stenungsunds HK 1
HK Aranäs Svart
IF Hallby HK
HK Aranäs
Lindeskolans IF
Lysekils HK
IF Hallby HK vit

  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
07011611 lör 07/01 16:00 lör 07/01 Idrottshuset B F16 Slutspel B Semifinal Årsta AIK HF 24 - 10 Tibro HK  
07011711 lör 07/01 16:00 lör 07/01 Idrottshuset C F16 Slutspel B Semifinal Skövde HF 14 - 11 Västerviks HF Svart  
07012316 lör 07/01 16:00 lör 07/01 Elmia B-hallen 1 F11 Grp C IFK Bankeryd Vit Färdig RP IF Linköping 2    
07012416 lör 07/01 16:00 lör 07/01 Elmia B-hallen 2 F11 Grp B Eksjö BK 1 Färdig Torslanda HK 2    
07012516 lör 07/01 16:00 lör 07/01 Elmia B-hallen 3 P10 Grp B Falköpings AIK HK 1 Färdig IK Cyrus    
07013516 lör 07/01 16:00 lör 07/01 Elmia A-hallen 4 P10 Grp D IF Hallby HK vit Färdig IFK Skövde HK 4    
07010415 lör 07/01 15:30 lör 07/01 KFUM-Hallen F12 Slutspel B Semifinal HK Country 6 - 8 VästeråsIrsta HF 2 Svart  
07010615 lör 07/01 15:30 lör 07/01 Sandahallen F11 Grp B HK Lidköping 1 Färdig IF Hallby HK vit    
07012315 lör 07/01 15:30 lör 07/01 Elmia B-hallen 1 P11 Grp B KFUM IK Ulricehamn 1 Färdig Eksjö BK 2    
07012415 lör 07/01 15:30 lör 07/01 Elmia B-hallen 2 P11 Grp A Tyresö Handboll 1 Färdig RP IF Linköping Vit    
07012515 lör 07/01 15:30 lör 07/01 Elmia B-hallen 3 P11 Grp D IFK Mullsjö Färdig IFK Skövde HK 1    
07012915 lör 07/01 15:30 lör 07/01 Huskvarna Sporthall P12 Slutspel B Semifinal HK Country 2 Svart 11 - 9 IFK Skövde HK 3  
07013015 lör 07/01 15:30 lör 07/01 Huskvarna Gymnastikhall P12 Slutspel B Semifinal Stenungsunds HK 1 12 - 7 Falköpings AIK HK  
07013515 lör 07/01 15:30 lör 07/01 Elmia A-hallen 4 F11 Grp A IF Hallby HK blå Färdig Skara HF 2    
07013615 lör 07/01 15:30 lör 07/01 Elmia A-hallen 5 P10 Grp A Falköpings AIK HK 2 Färdig IFK Skövde HK 2    
07010210 lör 07/01 15:20 lör 07/01 Idrottshuset Arenan (E-hallen) P16 Slutspel A Semifinal Eskilstuna Guif Röd 12 - 16 HK Aranäs  
07011610 lör 07/01 15:20 lör 07/01 Idrottshuset B P16 Slutspel B Semifinal Lysekils HK 17 - 8 HK Guldkroken Hjo Röd  
07011710 lör 07/01 15:20 lör 07/01 Idrottshuset C P16 Slutspel B Semifinal Eskilstuna Guif Vit 13 - 17 IF Hallby HK vit  
07011811 lör 07/01 15:20 lör 07/01 Idrottshuset D P16 Slutspel A Semifinal Alingsås HK 2 23 - 24 P Lindeskolans IF  
07013209 lör 07/01 15:20 lör 07/01 Idrottshuset A P12 Slutspel A Semifinal Hammarby Handboll 14 - 19 Tyresö Handboll  
07010414 lör 07/01 15:00 lör 07/01 KFUM-Hallen F12 Slutspel B Semifinal Alingsås HK 2 6 - 3 IF Hallby HK vit  
07010614 lör 07/01 15:00 lör 07/01 Sandahallen F11 Grp B Gustavsbergs IF HK 2 Färdig Habo HK 2    
07012314 lör 07/01 15:00 lör 07/01 Elmia B-hallen 1 F10 Grp A IF Hallby HK blå Färdig Önnereds HK - Vit    
07012414 lör 07/01 15:00 lör 07/01 Elmia B-hallen 2 P11 Grp D Tyresö Handboll 2 Färdig IK Cyrus    
07012514 lör 07/01 15:00 lör 07/01 Elmia B-hallen 3 F11 Grp C Falköpings AIK HK 2 Färdig Skuru IK 2    
07012914 lör 07/01 15:00 lör 07/01 Huskvarna Sporthall P11 Grp A Eksjö BK 1 Färdig IFK Skövde HK 2    
07013014 lör 07/01 15:00 lör 07/01 Huskvarna Gymnastikhall P11 Grp A Stenungsunds HK Färdig KFUM IK Ulricehamn 2    
07013514 lör 07/01 15:00 lör 07/01 Elmia A-hallen 4 P11 Grp C IF Hallby HK vit Färdig Täby HBK 2    
07013614 lör 07/01 15:00 lör 07/01 Elmia A-hallen 5 P11 Grp D RP IF Linköping Röd Färdig Alingsås HK 1    
07010209 lör 07/01 14:40 lör 07/01 Idrottshuset Arenan (E-hallen) F16 Slutspel A Semifinal IF Hallby HK blå 9 - 7 OV Helsingborg HK