Detta är resultaten från Hallbybollen 2018. Se de senaste resultaten från Hallbybollen 2019 här.

Senaste resultat

Hallbybollen 2018 börjar
Slut
5/1
6/1
7/1

Finals

  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
07011119 sö 07/01 17:30 sö 07/01 Elmia D-hallen 5 Mini Pojkar 08 Slutspel A Final IF Hallby HK 2 8 - 6 IF Hallby HK 1      
07011117 sö 07/01 16:30 sö 07/01 Elmia D-hallen 5 Mini Pojkar 08 Slutspel B Final Alingsås HK 2 10 - 7 HK Country      
07011312 sö 07/01 14:00 sö 07/01 Elmia D-hallen 5 Pojkar 07 Slutspel A Final HK Aranäs 1 11 - 10 IFK Bankeryd 1      
07010812 sö 07/01 14:00 sö 07/01 Elmia D-hallen 2 Pojkar 07 Slutspel B Final RP IF Linköping 3 - 6 GF Kroppskultur      
07011319 sö 07/01 17:30 sö 07/01 Elmia D-hallen 5 Pojkar 06 Slutspel A Final IFK Skövde HK 1 11 - 13 Torslanda HK      
07010519 sö 07/01 17:30 sö 07/01 Elmia D-hallen 1 Pojkar 06 Slutspel B Final IK Cyrus 2 8 - 6 Alingsås HK 1      
07011314 sö 07/01 15:00 sö 07/01 Elmia D-hallen 5 Pojkar 05 Slutspel A Final Kungsängens SK 15 - 20 IFK Nyköping      
07011918 sö 07/01 18:00 sö 07/01 Attarpshallen B Pojkar 05 Slutspel B Final Eskilstuna Guif 2 11 - 9 Åkersberga HK      
07010418 sö 07/01 17:30 sö 07/01 KFUM-Hallen Pojkar 04 Slutspel A Final Torslanda HK 2 11 - 9 Torslanda HK 1      
07010619 sö 07/01 17:30 sö 07/01 Sandahallen Pojkar 04 Slutspel B Final AIK 11 - 14 IFK Karlsborg      
07010217 sö 07/01 16:30 sö 07/01 Idrottshuset E-Arenan Pojkar 03 Slutspel A Final HK Aranäs 14 - 12 RP IF Linköping 3      
07010316 sö 07/01 16:00 sö 07/01 Campus Arena Pojkar 03 Slutspel B Final RP IF Linköping 2 19 - 12 Eksjö BK      
07010218 sö 07/01 17:00 sö 07/01 Idrottshuset E-Arenan Pojkar 01-02 Slutspel A Final IF Hallby HK 2 14 - 10 HK Aranäs 2      
07011818 sö 07/01 17:00 sö 07/01 Idrottshuset D Pojkar 01-02 Slutspel B Final Karlskrona Handboll 9 - 12 HK Aranäs 1      
07011118 sö 07/01 17:00 sö 07/01 Elmia D-hallen 5 Mini Flickor 08 Slutspel A Final AIK 9 - 4 Skuru IK 2      
07010818 sö 07/01 17:00 sö 07/01 Elmia D-hallen 2 Flickor 08 Slutspel B Final Habo Handboll 5 - 3 Skövde HF Vit      
07011218 sö 07/01 17:30 sö 07/01 Elmia D-hallen 6 Mini Flickor 07 Slutspel A Final Årsta AIK HF 13 - 4 Gökstens BK 2      
07010819 sö 07/01 17:30 sö 07/01 Elmia D-hallen 2 Flickor 07 Slutspel B Final Gökstens BK 1 3 - 6 RP IF Linköping 1      
07011318 sö 07/01 17:00 sö 07/01 Elmia D-hallen 5 Flickor 06 Slutspel A Final Önnereds HK SVART 12 - 7 GF Kroppskultur 2      
07010518 sö 07/01 17:00 sö 07/01 Elmia D-hallen 1 Flickor 06 Slutspel B Final Skövde HF 2 7 - 10 Gustavsbergs IF HK      
07011316 sö 07/01 16:00 sö 07/01 Elmia D-hallen 5 Flickor 05 Slutspel A Final KFUM Trollhättan 12 - 8 HK Aranäs 1      
07010715 sö 07/01 16:00 sö 07/01 Huskvarna Sporthall Flickor 04 Slutspel A Final IFK Bankeryd 12 - 6 Önnereds HK 2      
07010620 sö 07/01 18:00 sö 07/01 Sandahallen Flickor 04 Slutspel B Final Åkersberga HK 8 - 16 Skogås HK      
07010216 sö 07/01 16:00 sö 07/01 Idrottshuset E-Arenan Flickor 03 Slutspel A Final Falköpings AIK HK RÖD 9 - 8 OV Helsingborg      
07010315 sö 07/01 15:30 sö 07/01 Campus Arena Flickor 03 Slutspel B Final RP IF Linköping 2 16 - 10 IF Hallby HK      
07010219 sö 07/01 17:30 sö 07/01 Idrottshuset E-Arenan Flickor 01-02 Slutspel A Final IFK Karlsborg 14 - 17 Uppsala HK 1      
07010220 sö 07/01 18:00 sö 07/01 Idrottshuset E-Arenan Flickor 01-02 Slutspel B Final IF Hallby HK 12 - 13 HK Lidköping 2      
  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
07010118 sö 07/01 18:00 sö 07/01 Attarpshallen A Flickor 05 Slutspel B Final Vinn. 07010117 11 - 9 Vadstena HF      
07010618 sö 07/01 17:00 sö 07/01 Sandahallen Flickor 04 Slutspel B Semifinal Åhus Handboll 1 15 - 16 Skogås HK      
07011917 sö 07/01 17:00 sö 07/01 Attarpshallen B Pojkar 05 Slutspel B Semifinal IFK Skövde HK 1 8 - 12 Åkersberga HK      
07010116 sö 07/01 16:30 sö 07/01 Attarpshallen A Flickor 05 Slutspel B Semifinal Vadstena HF 13 - 11 Skånela IF      
07010417 sö 07/01 16:30 sö 07/01 KFUM-Hallen Pojkar 04 Slutspel A Semifinal Alingsås HK 2 14 - 16 Torslanda HK 1      
07010517 sö 07/01 16:30 sö 07/01 Elmia D-hallen 1 Pojkar 08 Slutspel A Semifinal IF Hallby HK 2 6 - 5 Norrköpings HK      
07010617 sö 07/01 16:30 sö 07/01 Sandahallen Pojkar 04 Slutspel B Semifinal IFK Bankeryd Blå 9 - 10 AIK      
07010817 sö 07/01 16:30 sö 07/01 Elmia D-hallen 2 Pojkar 06 Slutspel B Semifinal IF Hallby HK Vit 10 - 11 Alingsås HK 1      
07010917 sö 07/01 16:30 sö 07/01 Elmia D-hallen 3 Pojkar 06 Slutspel B Semifinal HK Guldkroken Hjo 11 - 12 IK Cyrus 2      
07011017 sö 07/01 16:30 sö 07/01 Elmia D-hallen 4 Flickor 07 Slutspel A Semifinal Gökstens BK 2 8 - 4 IFK Bankeryd 1      
07011217 sö 07/01 16:30 sö 07/01 Elmia D-hallen 6 Mini Flickor 07 Slutspel A Semifinal Årsta AIK HF 9 - 8 Eskilstuna Guif 2      
07011317 sö 07/01 16:30 sö 07/01 Elmia D-hallen 5 Pojkar 06 Slutspel A Semifinal IFK Skövde HK 2 9 - 11 Torslanda HK      
07011417 sö 07/01 16:30 sö 07/01 Elmia D-hallen 6 Pojkar 06 Slutspel A Semifinal IFK Skövde HK 1 9 - 4 Önnereds HK Svart      
07011717 sö 07/01 16:30 sö 07/01 Idrottshuset C Flickor 01-02 Slutspel B Semifinal Skara HF 2 5 - 14 HK Lidköping 2      
07011817 sö 07/01 16:30 sö 07/01 Idrottshuset D Flickor 01-02 Slutspel B Semifinal IF Hallby HK 11 - 6 Skara HF 1      
07011916 sö 07/01 16:30 sö 07/01 Attarpshallen B Pojkar 05 Slutspel B Semifinal Halmstad Handboll 5 - 7 Eskilstuna Guif 2      
07010115 sö 07/01 16:00 sö 07/01 Attarpshallen A Pojkar 05 Slutspel B 1/4 Final IFK Skövde HK 1 10 - 6 Önnereds HK 1      
07010416 sö 07/01 16:00 sö 07/01 KFUM-Hallen Pojkar 04 Slutspel A Semifinal Norrköpings HK 10 - 12 Torslanda HK 2      
07010516 sö 07/01 16:00 sö 07/01 Elmia D-hallen 1 Flickor 06 Slutspel B Semifinal IFK Bankeryd Rosa 2 - 5 Skövde HF 2      
07010616 sö 07/01 16:00 sö 07/01 Sandahallen Pojkar 04 Slutspel B Semifinal Åkersberga HK 8 - 13 IFK Karlsborg      
07010816 sö 07/01 16:00 sö 07/01 Elmia D-hallen 2 Flickor 07 Slutspel B Semifinal Skövde HF 2 7 - 8 RP IF Linköping 1      
07010916 sö 07/01 16:00 sö 07/01 Elmia D-hallen 3 Flickor 06 Slutspel B Semifinal Gustavsbergs IF HK 10 - 7 Gökstens BK 2      
07011016 sö 07/01 16:00 sö 07/01 Elmia D-hallen 4 Flickor 07 Slutspel B Semifinal Alingsås HK 1 4 - 6 Gökstens BK 1      
07011116 sö 07/01 16:00 sö 07/01 Elmia D-hallen 5 Mini Pojkar 08 Slutspel A Semifinal IF Hallby HK 1 10 - 6 Önnereds HK      
07011216 sö 07/01 16:00 sö 07/01 Elmia D-hallen 6 Mini Flickor 06 Slutspel A Semifinal GF Kroppskultur 2 6 - 4 Hammarby Handboll      
07011416 sö 07/01 16:00 sö 07/01 Elmia D-hallen 6 Flickor 06 Slutspel A Semifinal Önnereds HK SVART 6 - 5 Alingsås HK 1      
07011716 sö 07/01 16:00 sö 07/01 Idrottshuset C Pojkar 01-02 Slutspel B Semifinal Karlskrona Handboll 14 - 8 IFK Bankeryd      
07011816 sö 07/01 16:00 sö 07/01 Idrottshuset D Flickor 01-02 Slutspel A Semifinal IFK Karlsborg 14 - 8 Strömstad HK      
07011915 sö 07/01 16:00 sö 07/01 Attarpshallen B Pojkar 05 Slutspel B 1/4 Final Åkersberga HK 12 - 10 Önnereds HK 2      
07010114 sö 07/01 15:30 sö 07/01 Attarpshallen A Pojkar 05 Slutspel B 1/4 Final Halmstad Handboll 14 - 11 Falköpings AIK HK      
07010215 sö 07/01 15:30 sö 07/01 Idrottshuset E-Arenan Flickor 01-02 Slutspel B 1/4 Final Skara HF 1 11 - 4 Uppsala HK 2      
07010415 sö 07/01 15:30 sö 07/01 KFUM-Hallen Pojkar 04 Slutspel A 1/4 Final Alingsås HK 2 15 - 10 IFK Skövde HK 1      
07010515 sö 07/01 15:30 sö 07/01 Elmia D-hallen 1 Pojkar 06 Slutspel A 1/4 Final Torslanda HK 12 - 9 HK Aranäs      
Säkra Stormtrivs Atteviks Hobby Mårdskogs Passera Xano Elite Hotel IF Hallby HK City Hotel Länsförsäkringar O'Learys Tosito ITAB JEMAB Nybergs bil Rosenlunds Åkeri Work System Bygginvest Destination Jönköping Kempa Lekana Maskin Ny position FC Gruppen Stadium Kultur- och fritidsförvaltningen