Senaste resultat

Hallbybollen 2018 börjar
Slut
5/1
6/1
7/1

Finals

  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag    
07011119 sö 07/01 17:30 sö 07/01 Elmia D-hallen 5 Mini Pojkar 08 Slutspel A Final IF Hallby HK 2 8 - 6 IF Hallby HK 1    
07011117 sö 07/01 16:30 sö 07/01 Elmia D-hallen 5 Mini Pojkar 08 Slutspel B Final Alingsås HK 2 10 - 7 HK Country    
07011312 sö 07/01 14:00 sö 07/01 Elmia D-hallen 5 Pojkar 07 Slutspel A Final HK Aranäs 1 11 - 10 IFK Bankeryd 1    
07010812 sö 07/01 14:00 sö 07/01 Elmia D-hallen 2 Pojkar 07 Slutspel B Final RP IF Linköping 3 - 6 GF Kroppskultur    
07011319 sö 07/01 17:30 sö 07/01 Elmia D-hallen 5 Pojkar 06 Slutspel A Final IFK Skövde HK 1 11 - 13 Torslanda HK    
07010519 sö 07/01 17:30 sö 07/01 Elmia D-hallen 1 Pojkar 06 Slutspel B Final IK Cyrus 2 8 - 6 Alingsås HK 1    
07011314 sö 07/01 15:00 sö 07/01 Elmia D-hallen 5 Pojkar 05 Slutspel A Final Kungsängens SK 15 - 20 IFK Nyköping    
07011918 sö 07/01 18:00 sö 07/01 Attarpshallen B Pojkar 05 Slutspel B Final Eskilstuna Guif 2 11 - 9 Åkersberga HK    
07010418 sö 07/01 17:30 sö 07/01 KFUM-Hallen Pojkar 04 Slutspel A Final Torslanda HK 2 11 - 9 Torslanda HK 1    
07010619 sö 07/01 17:30 sö 07/01 Sandahallen Pojkar 04 Slutspel B Final AIK 11 - 14 IFK Karlsborg    
07010217 sö 07/01 16:30 sö 07/01 Idrottshuset E-Arenan Pojkar 03 Slutspel A Final HK Aranäs 14 - 12 RP IF Linköping 3    
07010316 sö 07/01 16:00 sö 07/01 Campus Arena Pojkar 03 Slutspel B Final RP IF Linköping 2 19 - 12 Eksjö BK    
07010218 sö 07/01 17:00 sö 07/01 Idrottshuset E-Arenan Pojkar 01-02 Slutspel A Final IF Hallby HK 2 14 - 10 HK Aranäs 2    
07011818 sö 07/01 17:00 sö 07/01 Idrottshuset D Pojkar 01-02 Slutspel B Final Karlskrona Handboll 9 - 12 HK Aranäs 1    
07011118 sö 07/01 17:00 sö 07/01 Elmia D-hallen 5 Mini Flickor 08 Slutspel A Final AIK 9 - 4 Skuru IK 2    
07010818 sö 07/01 17:00 sö 07/01 Elmia D-hallen 2 Flickor 08 Slutspel B Final Habo Handboll 5 - 3 Skövde HF Vit    
07011218 sö 07/01 17:30 sö 07/01 Elmia D-hallen 6 Mini Flickor 07 Slutspel A Final Årsta AIK HF 13 - 4 Gökstens BK 2    
07010819 sö 07/01 17:30 sö 07/01 Elmia D-hallen 2 Flickor 07 Slutspel B Final Gökstens BK 1 3 - 6 RP IF Linköping 1    
07011318 sö 07/01 17:00 sö 07/01 Elmia D-hallen 5 Flickor 06 Slutspel A Final Önnereds HK SVART 12 - 7 GF Kroppskultur 2    
07010518 sö 07/01 17:00 sö 07/01 Elmia D-hallen 1 Flickor 06 Slutspel B Final Skövde HF 2 7 - 10 Gustavsbergs IF HK    
07011316 sö 07/01 16:00 sö 07/01 Elmia D-hallen 5 Flickor 05 Slutspel A Final KFUM Trollhättan 12 - 8 HK Aranäs 1    
07010715 sö 07/01 16:00 sö 07/01 Huskvarna Sporthall Flickor 04 Slutspel A Final IFK Bankeryd 12 - 6 Önnereds HK 2    
07010620 sö 07/01 18:00 sö 07/01 Sandahallen Flickor 04 Slutspel B Final Åkersberga HK 8 - 16 Skogås HK    
07010216 sö 07/01 16:00 sö 07/01 Idrottshuset E-Arenan Flickor 03 Slutspel A Final Falköpings AIK HK RÖD 9 - 8 OV Helsingborg    
07010315 sö 07/01 15:30 sö 07/01 Campus Arena Flickor 03 Slutspel B Final RP IF Linköping 2 16 - 10 IF Hallby HK    
07010219 sö 07/01 17:30 sö 07/01 Idrottshuset E-Arenan Flickor 01-02 Slutspel A Final IFK Karlsborg 14 - 17 Uppsala HK 1    
07010220 sö 07/01 18:00 sö 07/01 Idrottshuset E-Arenan Flickor 01-02 Slutspel B Final IF Hallby HK 12 - 13 HK Lidköping 2    
  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag    
07010118 sö 07/01 18:00 sö 07/01 Attarpshallen A Flickor 05 Slutspel B Final Vinn. 07010117 11 - 9 Vadstena HF    
07010618 sö 07/01 17:00 sö 07/01 Sandahallen Flickor 04 Slutspel B Semifinal Åhus Handboll 1 15 - 16 Skogås HK    
07011917 sö 07/01 17:00 sö 07/01 Attarpshallen B Pojkar 05 Slutspel B Semifinal IFK Skövde HK 1 8 - 12 Åkersberga HK    
07010116 sö 07/01 16:30 sö 07/01 Attarpshallen A Flickor 05 Slutspel B Semifinal Vadstena HF 13 - 11 Skånela IF    
07010417 sö 07/01 16:30 sö 07/01 KFUM-Hallen Pojkar 04 Slutspel A Semifinal Alingsås HK 2 14 - 16 Torslanda HK 1    
07010517 sö 07/01 16:30 sö 07/01 Elmia D-hallen 1 Pojkar 08 Slutspel A Semifinal IF Hallby HK 2 6 - 5 Norrköpings HK    
07010617 sö 07/01 16:30 sö 07/01 Sandahallen Pojkar 04 Slutspel B Semifinal IFK Bankeryd Blå 9 - 10 AIK    
07010817 sö 07/01 16:30 sö 07/01 Elmia D-hallen 2 Pojkar 06 Slutspel B Semifinal IF Hallby HK Vit 10 - 11 Alingsås HK 1    
07010917 sö 07/01 16:30 sö 07/01 Elmia D-hallen 3 Pojkar 06 Slutspel B Semifinal HK Guldkroken Hjo 11 - 12 IK Cyrus 2    
07011017 sö 07/01 16:30 sö 07/01 Elmia D-hallen 4 Flickor 07 Slutspel A Semifinal Gökstens BK 2 8 - 4 IFK Bankeryd 1    
07011217 sö 07/01 16:30 sö 07/01 Elmia D-hallen 6 Mini Flickor 07 Slutspel A Semifinal Årsta AIK HF 9 - 8 Eskilstuna Guif 2    
07011317 sö 07/01 16:30 sö 07/01 Elmia D-hallen 5 Pojkar 06 Slutspel A Semifinal IFK Skövde HK 2 9 - 11 Torslanda HK    
07011417 sö 07/01 16:30 sö 07/01 Elmia D-hallen 6 Pojkar 06 Slutspel A Semifinal IFK Skövde HK 1 9 - 4 Önnereds HK Svart    
07011717 sö 07/01 16:30 sö 07/01 Idrottshuset C Flickor 01-02 Slutspel B Semifinal Skara HF 2 5 - 14 HK Lidköping 2    
07011817 sö 07/01 16:30 sö 07/01 Idrottshuset D Flickor 01-02 Slutspel B Semifinal IF Hallby HK 11 - 6 Skara HF 1    
07011916 sö 07/01 16:30 sö 07/01 Attarpshallen B Pojkar 05 Slutspel B Semifinal Halmstad Handboll 5 - 7 Eskilstuna Guif 2    
07010115 sö 07/01 16:00 sö 07/01 Attarpshallen A Pojkar 05 Slutspel B 1/4 Final IFK Skövde HK 1 10 - 6 Önnereds HK 1    
07010416 sö 07/01 16:00 sö 07/01 KFUM-Hallen Pojkar 04 Slutspel A Semifinal Norrköpings HK 10 - 12 Torslanda HK 2    
07010516 sö 07/01 16:00 sö 07/01 Elmia D-hallen 1 Flickor 06 Slutspel B Semifinal IFK Bankeryd Rosa 2 - 5 Skövde HF 2    
07010616 sö 07/01 16:00 sö 07/01 Sandahallen Pojkar 04 Slutspel B Semifinal Åkersberga HK 8 - 13 IFK Karlsborg    
07010816 sö 07/01 16:00 sö 07/01 Elmia D-hallen 2 Flickor 07 Slutspel B Semifinal Skövde HF 2 7 - 8 RP IF Linköping 1    
07010916 sö 07/01 16:00 sö 07/01 Elmia D-hallen 3 Flickor 06 Slutspel B Semifinal Gustavsbergs IF HK 10 - 7 Gökstens BK 2    
07011016 sö 07/01 16:00 sö 07/01 Elmia D-hallen 4 Flickor 07 Slutspel B Semifinal Alingsås HK 1 4 - 6 Gökstens BK 1    
07011116 sö 07/01 16:00 sö 07/01 Elmia D-hallen 5 Mini Pojkar 08 Slutspel A Semifinal IF Hallby HK 1 10 - 6 Önnereds HK    
07011216 sö 07/01 16:00 sö 07/01 Elmia D-hallen 6 Mini Flickor 06 Slutspel A Semifinal GF Kroppskultur 2 6 - 4 Hammarby Handboll    
07011416 sö 07/01 16:00 sö 07/01 Elmia D-hallen 6 Flickor 06 Slutspel A Semifinal Önnereds HK SVART 6 - 5 Alingsås HK 1    
07011716 sö 07/01 16:00 sö 07/01 Idrottshuset C Pojkar 01-02 Slutspel B Semifinal Karlskrona Handboll 14 - 8 IFK Bankeryd    
07011816 sö 07/01 16:00 sö 07/01 Idrottshuset D Flickor 01-02 Slutspel A Semifinal IFK Karlsborg 14 - 8 Strömstad HK    
07011915 sö 07/01 16:00 sö 07/01 Attarpshallen B Pojkar 05 Slutspel B 1/4 Final Åkersberga HK 12 - 10 Önnereds HK 2    
07010114 sö 07/01 15:30 sö 07/01 Attarpshallen A Pojkar 05 Slutspel B 1/4 Final Halmstad Handboll 14 - 11 Falköpings AIK HK    
07010215 sö 07/01 15:30 sö 07/01 Idrottshuset E-Arenan Flickor 01-02 Slutspel B 1/4 Final Skara HF 1 11 - 4 Uppsala HK 2    
07010415 sö 07/01 15:30 sö 07/01 KFUM-Hallen Pojkar 04 Slutspel A 1/4 Final Alingsås HK 2 15 - 10 IFK Skövde HK 1    
07010515 sö 07/01 15:30 sö 07/01 Elmia D-hallen 1 Pojkar 06 Slutspel A 1/4 Final Torslanda HK 12 - 9 HK Aranäs    
Säkra Stormtrivs Atteviks Hobby Mårdskogs Passera Xano Elite Hotel IF Hallby HK Bolt City Hotel Länsförsäkringar O'Learys Tosito ITAB JEMAB Nybergs bil Rosenlunds Åkeri Work System Kultur- och fritidsförvaltningen